Szejk - wizjoner sztuk walki. Abu Dhabi Combat Club (ACDC) 

fragment wstepu do podręcznika
Renzo i Royler Gracie: "BJJ - Theory & techniques"
tłumaczenie: Jodan 

Szejk Tahnoon bin Zayed al Hayah (w polskiej transkrypcji najprawdopodobniej tahnun ben zajed al haja), syn Szejka Zayeda, Prezydent Zjednoczonych arabskich Emiratów. Szejk Tahnoon zakochał się w chwytanych sztukach walki podczas nauki w college'u w USA. Rozpoczął trening brazylijskiego jiu-jitsu i szybko rozwinęła się w nim pasja dla sportu. Od tamtego czasu zaczął poszerzać swe horyzonty i uczyć się innych sztuk walki. Obecnie jest potwierdzonym czarnym pasem w brazylijskim ju-jitsu i ekspertem w rosyjskim sambo, zapasach stylu wolnego i Muay Thai. Po powrocie do ojczystego kraju, Szejk Tahnoon utworzył Abu Dabi Combat Club (ACDC), celem stworzenia ośrodka sztuk walki dla rozrywki swych poddanych. Zaprosił ekspertów z całego świata, by mogli wspólnie prowadzić najwyższej klasy zajęcia dla wojowników. 

Ale to go nie zadowoliło. Jego wizja była spełniona więc ustanowił rozgrywki Mistrzostw Świata Submission Wrestling ADCC, turniej, w którym rywalizowałby najlepsi i najsławniejsi grapplerzy w świecie, aby rozstrzygnąć, który z nich jest najlepszy.. Turniej rozwinął się do rangi jednego z czołowych wydarzeń grapplerskich i zaczął być naśladowany na całym świecie. Stało się to tak znaczące i zaangazowało tak wielu ludzi na całym świecie, że powstał całkiem nowy sport nazwany Submission Wrestling. Stał się on dla wielu pasją, dzięki czemu turnieje wzorowane na do Mistrzostwach Submission Wrestling ADCC pojawiły się na całym świecie i wpłynęły na całe pokolenie grapplerów.

Ale wizja Szejka Tahnoona nadal nie była spełniona. Chciał, aby powstała książka, która by przedstawiła jego sport wszystkim ludziom i inspirowała ich, by go uprawiali . Widział bowiem, jak brazylijskie ju-jitsu rozrastało się na kontynentach bez żadnego prawdziwego przewodnika. Celem książki było wyznaczenie jednolitych standardów, żeby adepci na całym świcie mogli poznać z niej filozofię i teorię brazylijskiego ju-jitsu. Chciał zostawić zapis dla dzieci i przyjaciół o sporcie, który pokochał tak bardzo. Ta książka jest owocem jego marzeń.