1 lutego 2007
Doug Roberts - niezwykła historia osobistego ucznia Masahiko Kimury

Ciekawy dokument traktujący o Douglasie Rogersie, srebrnym medaliście olimpijskim 1964 w Tokio w kat +100, triumfatorze Turnieju Ogólnojapońskiego, członku elitarnego Zespołu Takudai, osobistym uczniu legendy judo - Masahiko Kimury, pogromcy m.in. Helio Gracie


Można na nim zobaczyć m.in. trening w dojo Kimury. 
(klip można bez problemy ściągnąć na dysk w formacie mp4 i odtwarzać np. w quick time albo real playerze)

Rogers przegrał złoto w hali Budokan, nieznacznie przez decyzję z Isao Inokuma po zaciętej walce, w której żaden z przeciwników nie osiągnał zdecydowanej przewagi. Inokuma, choć mniejszy i lżejszy, był uznawany za chyba najlepszego w Japonii technika, był też znacznie bardziej doświadczony od Rogersa. 
Jakiś czas później Doug przyjechał do Japonii, gdzie w Zespole Takudai podjął treningi pod okiem Masahiko Kimury. na tym okresie skupia się akcja filmu. 
Kimura od swoich studentów wymagał wielkiej kondycji i wytrzymałości, oraz skupiał się na najprostszych technikach. Co ciekawe, prowadził zajęcia bardzo nieformalnie - zdarzało się, że w spodniach, a judogę zakładał do ćwiczenia technik. 
Latem 1965 Rogers jako członek Takudai wystartował - jako pierwszy obcokrajowiec - w Turnieju Ogólnojapońskim (All Japan). Został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju i pomógł Takudai odzyskać tytuł mistrzowski po wielu latach. 
Kimura powiedział wtedy: "Jeszcze jeden rok, i nie będzie dla ciebie przeciwnika". Traktował Kanadyjczyka jak syna, a ten odwzajemniał mu się synowskim przywiązaniem.
Rogers nie miał tego roku. Upomniało się o niego życie. Wrócił do Kanady, gdzie podjął pracę pilota. Kontakt z Kimurą utrzymywał aż do śmierci mistrza w 1993 r.

W 1972 roku zdobywa 4 miejsce na Olimpiadzie, mimo, że w tamtym okresie nie ćwiczył już wyczynowo i więcej czasu spedzał w pracy niż na tatami. 

***

7 czerwca 2006
Zawody Judo Warszawskiej Ligi Akademickiej – HL. Maj 2006

***

25 maja 2006
2 filmy, w sumie 50 minut materiału, prezentującego wczesne Kosen Judo z Uniwersytetu w Kioto. Techniki te, w sporej części już przestarzałe, przedstawia miedzy innymi Masahiko Kimura, legenda judo. Materiał do obejrzenia na google.video.